Mimoriadne očkovanie 18.12.2021

Vážení občania,

blížia sa Vianoce a drahocenný čas, ktorý prežívame s najbližšími. Urobme všetko preto, aby sme sa navzájom chránili a aby naše životy neboli v nadchádzajúcom roku v rukách nového koronavírusu.Využite jednu z posledných možností očkovania v roku 2021 a darujte sebe a svojim blízkym zdravé Vianoce.

Oznamujeme vám, že už túto sobotu 18. decembra bude pre všetkých záujemcov o očkovanie proti ochoreniu COVID-19 otvorené vakcinačné centrum v Nemocnici s poliklinikou sv. Barboryv Rožňave. Očkovanie odporúčame najmätým, ktorí stále váhajús prvou dávkou vakcíny, ale aj záujemcom o druhú a tretiu dávku.

Počas mimoriadneho vakcinačného dňa sa môžete dať zaočkovať v čase od 9.00 do 18.00 hod. Na očkovanie sa môžu dostaviť ajdeti vo veku nad 12 rokov v sprievode svojho zákonného zástupcu v čase od 9.00 do 12.00 hod.

Na očkovanie sa môžete vopred registrovať cezwebovú stránkuwww.korona.gov.sk alebomôžete prísť aj bez registrácie.Dospelí a deti od 12 rokov budú očkovaní vakcínou Comirnaty (Pfizer/Biontech) a dospelí v obmedzenom množstve aj vakcínou Johnson & Johnson (Janssen).

Ak máte z očkovania strach, trápia vás nezodpovedané otázky alebo stále váhate s očkovaním, môžete sa obrátiť na svojho ošetrujúceho lekára, lekára špecialistu alebo zavolajte v pracovných dňoch od 8.00 do 14.00 h na COVID-19 linku 0905 439 276.

Ak sa chcete zaočkovať, ale neviete sa na očkovanie dostaviť, kontaktujte vašu/vášho pani/pána starostku/starostu.

Spojme sa, pomôžme sebe, svojim blízkym, zdravotníkom a regiónu!

Ďakujeme Vám!

 

V Rožňave, 14.12.2021

 

Regionálny úrad verejného zdravotníctva

so sídlom v Rožňave

 

NsP sv. Barbory  Rožňava, a.s.

 

Mesto Rožňava

 

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky, Okresný úrad Rožňava