Patrik Milata – Ambasádorom podujatia „Čo sa hýbe, to je živé“ – VIII.

Ambasádorom podujatia „Čo sa hýbe, to je živé“ – VIII. bude 🏃‍♂️ ultrabežec Patrik Milata, ktorý v stredu 24. mája 2023 privíta na Námestí baníkov v Rožňave všetky pohybuchtivé prihlásené triedy. Patrik Milata sa na bežeckej scéne objavuje už dlhšiu dobu. O tom, ako vyzerala jeho cesta od majstrovstiev na Spartan Race až k ULTRA TRAIL-vým súťažiam sa budete môcť dozvedieť osobne na našom podujatí.

Tešíme sa na Vás

Parik je od mladého veku aktívnym športovcom, ktorý pohyb berie ako pozitívnu, nenahraditeľnú súčasť svojho života. Od základnej školy hral futbal, svoje najlepšie roky prežil v Rožňave, kde pod vedením pána Dušana Polláka získal základy, cenné skúsenosti. V škole absolvoval rôzne atletické súťaže, chodil na cezpoľné behy, na futbalové turnaje a všade, kde bola téma šport a aktívny pohyb a samozrejme tým pádom aj voľno od vyučovania.

Približne 10 rokov dozadu absolvoval prvé prekážkové preteky, ktoré ho veľmi zaujali. Vďaka nim mal možnosť cestovať po Európe, ale aj v Amerike. Stále ho bavil viac beh ako prekážky, tak posledné roky sa už venuje iba behu. Začínal krátkymi vzdialenosťami, kým postupne sa dostal k behom nad 100 kilometrov. Vďaka vôli, neustálym tréningom a vytrvalosti dosiahol niekoľko prvenstiev, zabehol traťové rekordy a dostal sa do elitnej skupiny bežcov na Slovensku v tejto kategórii. Ultra beh je pre neho aktuálne najväčšou srdcovkou, síce ho trápia menšie zranenia, čaká ho už druhá operácia koncom mája, ale verí tomu, že na jeseň už bude môcť opäť naplno trénovať a plniť si svoje sny.